İlk siparişinden sonra, toplam 20 TL hediye kazan

Börek Siparişi - Online Yemek Siparişi, Paket Servis

Anadolu'nun neredeyse her yöresinde o bölgeye has en az bir tane börek çeşidi vardır. Börek, farklı çeşitleriyle hemen herkesin damak zevkine hitap edebilen lezzetli bir hamur işidir aslında. Kimileri çıtır çıtır, kızarmış börek sever, kimileri de su böreği gibi daha yumuşak çeşitleri tercih eder.

Yemekten önce iştah açıcı olsun diye bir parça peynirli börek ya da kıymalı börek yemenin verdiği hazzı neredeyse hepimiz biliyor olmalıyız. Bugün ticari anlamda öne çıkan peynirli börek, kıymalı börek, su böreği, paçanga böreği gibi çeşitlerin yanı sıra daha onlarca çeşidi vardır. Mesela, sadece farklı damak zevklerine hitap eden ve üzerine pudra şekeri serpilerek yenen küt böreği ya da yedikçe yediren hafif acılı bir ıspanaklı börek gibi.

Daha çok kahvaltı niyetine, günün ilk saatlerinde çay veya sütle tercih edilen börek, zaman ve mekan gözetmeden günün her saatinde tüketilebilir aslında; mesela sigara böreği, saat beş çayıyla beraber akşam üstü nefis bir atıştırmalık olabilir. Tercihiniz ne olursa olsun, Yettim'de muhakkak size uygun bir börek menüsü bulabilir, kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.