İlk siparişinden sonra, toplam 20 TL hediye kazan

Baklava Siparişi - Online Yemek Siparişi, Paket Servis

Şimdi eğri oturup düz konuşalım; baklava bir tarafa, diğer tüm tatlılar bir tarafa. Yıllarca baklavanın hangi ülkeye ait olduğu tartışıldı; hakkında yazıldı, çizildi. Ancak kısa bir süre önce baklavanın Türk tatlısı olduğu tescillendi ve kesin olarak bu tartışmaya nokta koyuldu; adı Gaziantep'teki ustaların elinden çıkan lezzetle ilişkili olarak Antep Baklavası olarak resmiyete kavuştu.

Baklavanın özel bir yere sahip olduğu ise hepimize malum. Bayramlarda ikram edilir, yemekten sonra ikram edilir, ziyarete giderken jest olarak götürülür, arkadaş ortamlarında çay kahve yanında tüketilir. Hatta, tatlı krizi anlarında da hemen imdada yetişir ve en kısa sürede ihtiyacı karşılar. Yani, o çıtır çıtır hamuru, arasına koyulan fıstık yahut ceviz ve şerbetiyle her türlü şarta uyum sağlar, baklava.

Şüphesiz yapması kolay bir tatlı değildir. Hele ki ev baklavası dediğimiz zaman şöyle bir durup düşünmek gerekir. Yaygın olarak fıstıklı veya cevizli baklava tüketilse de, sade, şöbiyet, burma gibi seçenekleri de mevcuttur. Siz de hemen baklava siparişi vermek ve bu enfes lezzete kavuşmak isterseniz, Yettim üzerinden size en yakın tatlıcıları görebilir ve dilediğiniz seçeneği sipariş verebilirsiniz.